Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové střípky humoru

Co se v mládí naučíš...

Malý Blumenkranz jde ze školy domů, ale je mu všelijak. Má sice v kapse hodinky, zlaté hodinky, ale nemají tam co dělat. Šlohnul je rabínovi během vyučování. A co s tím? Nakonec se vrátí do chederu a vyhledá rabína. "Copak, chlapče," vítá ho rabín, "co pro tebe můžu udělat?" Malý Blumenkranz klopí oči: "Musím se k něčemu přiznat, rabi. Šlohnul jsem hodinky." - "Ojvajvoj," poleká se rabín, "to je jedna z nejhorších věcí, co může člověk udělat. Na to je přísný zákaz. Kradenou věc nesmíš mít u sebe." - "A vy je chcete, rabi?" táže se nevinně mladý Blumenkranz. "Ne, já je nechci," praví rezolutně rabín, "musíš je vrátit vlastníkovi." - "A když vlastník tu věc nechce?" táže se mladý Blumenkranz. "Tak v tom případě," rabín chvílí přemýšlí, váhá a znovu přemýšlí, "no, v takovém případě by sis je nakonec mohl nechat."

...........

Chajimek Jankelů šel poprvé do školy. Celá mišpoche čekala, s jakou se vrátí. Chajimek přišel, celej ksichtík zkrabacenej. Copak se stalo, Chajimku, stará se mamá. Co by se stalo, odpovídá otráveně Chajimek, to byly furt řeči o první třídě, a přitom tam jsou všechny lavice jenom dřevěný.
 

Chytrá služebná....

Služebná Rosalie jde za paní domu a žádá vyšší plat. Paní je šokována: "Róza, nezdá se ti, že dostáváš již tak dost?" Služebná dá ruce v bok: "Zdá-nezdá. Mám tři dobré důvody." Paní domu se postaví proti ní: "Tak to jsem jedno velké ucho!" - "Jsem lepší hospodyně, než vy!" - "A kdo ti to napovídal, Róza?" - "Váš manžel mi to řekl." - "A jaký je ten druhý důvod?" - "Jsem lepší kuchařka, než vy!" - "A tohle ti řekl kdo, Róza?" - "To mi řekl zase váš manžel." - "A jaký je ten třetí důvod?" - "Jsem lepší milovnice, než vy!" - "A toto ti řekl kdo, Róza? Zase můj manžel?" - "Nikoliv, paní. To mi řekl Váš švakr." - "A kolik bys chtěla přidat, Róza?"
 

Vzácná solidarita...

Kalousek byl na návštěvě v Izraeli. Šel se projít po městě, když vtom spatřil žebráka. Sehnul se, aby ho obdaroval, když tu žebrák zakryl klobouk: "Poznal jsem tě. Od kolegů peníze neberu."
 

I mistr tesař se utne...

Chajimek byl velký expert v oblasti informačních technologií. Jak to tak bývá, byl však poněkud jednostranně zaměřen, řečeno diplomaticky. Jednou jel po městě, kde byl označen dopravní úsek, kontrolovaný nejpokročilejší technikou. Chajimek pro jistotu zpomalil na rychlostní limit, ale stejně ho kamera vyblejskla. To je tedy pěkně pokročilá technologie, hněval se Chajimek, ale pak trochu zapochyboval. Mohl jsem opravdu jet malinko rychleji, oprubuji to znovu. Vrátil se a projel kolem kamery výrazně nižší rychlostí, než byla ta povolená. Kamera ho znovu vyblejskla. Chajimek se naštval, ale pak se rozhodl to obrátit v žert. Vrátil se, projel pod kamerou znovu, sotva se šouraje. Kamera ho vyblejskla opět. Chajimek se chechtal. Tak, to jsem zvědav, co s tím provedou, když to maj takhle rozštelovaný! Nečekal dlouho. Za týden přišla obsílka z magistrátu: pokuta třikrát sto dolarů za jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů.
 

My Evropané....

V Belgii nastala velká šarvátka mezi Vlámy a Valony. Na místo přispěchala pořádková policie a takto z tlampače zavelel její velitel: "Vlámové vlevo, Valoni vpravo!" Rvačka ustala, dav se poslušně rozdělil - a uprostřed zůstal stát osamocený Chajim Jankel. Vyčítavě se podíval na policejního velitele: "A kam se máme postavit, my, Belgičani - ?"
 

Praktický rebe....

Sara Blumenfeldová navštívila rabína. "Rebe, řeknou, co mám dělat. Třicítka na krku, a stále jsem svobodná. Po ránu se dívám, koukám na sebe do zrcadla, a říkám si: Sára, Sára. Takové hluboké oči! Takové krásně vykrojené a plné rty! Labutí šíje! Tak krásně klenuté obočí! Líčka k zulíbání - má některá ve městě co srovnávat? A přesto jsem se dosud nevdala. Řeknou, rebe, co mám dělat? Není to hřích?" Rabín chvíli němě zíral, pak rozmyšleně pravil. "Ne, hřích to není. Je to nedorozumění. Šla, Sára, a navštívila v Dolní ulici Fibingera, a když to nepomůže, tak se objednala doktorovi Drozdovi. V tomto pořadí." Sára polkla: "Fibinger - ? Drozd? Proč to? Kdo to jsou, nebo co?" Rabín jen suše zrekapituloval: "Fibinger - optik. Drozd - psychiatr."

 

Děkujeme paní Evičce Benešové za její půvabné příspěvky