Jdi na obsah Jdi na menu
 


Izraelští Arabové oslavují požár na izraelském Karmelu.

5. 12. 2010

Přestože celý svět soucítí s Izraelem,  bojujícím s obrovskými požáry na Karmelu, najdou se i ti, kdo tuto událost oslavují. Jsou to palestinští Arabové.

 

 

stastni_arabove.jpgPro izraelské Araby se stal požár doslova svátkem a důvodem „oslavit“ smrt desítek Židů veselím a posměšky. Informovala o tom izraelská zpravodajská agentura Mignews.

Podle informací Radia Haifa, Arabové ze severních osad, které ještě nejsou zachváceny požárem, bouřlivě oslavují nejstrašnější přírodní katastrofu, která postihla Stát Izrael od doby jeho vzniku. Na ulicích a z domů se ozývá veselá hudba hýkání a blahopřání k radostné události.

Mladí Arabové se ovšem nespokojili jen s tím, že oslavují na ulicích a doma. V sociálních sítích, zejména na Facebooku vystavují fotografie požárů, ohořelých těl, autobus s lidmi, kteří v něm uhořeli. Aktivně si vyjadřují podporu klikáním na „To se mi líbí“.

V této věci už izraelská policie zahájila šetření.

Připomeňme, že izraelská policie již zjistila a zajistila viníky. Podle tvrzení policie, nejedná se o trestný čin úmyslného žhářství, ale o trestuhodnou nedbalost. adolescentů  V důsledku požárů Izrael eviduje přes 40 mrtvých, nespočet zraněných a 18 tisíc lidí muselo být podle BBC  z regionu evakuováno.

 

raz

ilustrační foto: Radost a nadšení izraelských Arabů z cizího neštěstí nezná mezí.